صفحه اصلی   ورود کاربران   چاپ صفحه  
امـروز : یکشنبه 6 فروردین 96


قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون تکمیل ظرفیت دکتری سال 1395

نتایج رشته مکانیک از طریق تماس تلفنی به قبول شدگان اطلاع داده شده است و نتایج رشته های بخش برق نیز به محض آماده شدن به اطلاع قبول شدکان رسانده خواهد شد.


بسمه تعالی

اطلاعیه دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص مرحله تکمیل ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395

 

با توجه به آئین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D.) ، پذیرش دانشجو در مرحله ارزیابی تخصصی در دانشگاه شهید باهنر کرمان با اجرای فرآیند دو مرحله ای خواهد بود که اجرای این مراحل مطابق با آئین نامه ابلاغی شماره 19177/11 مورخ 7/3/94 صورت خواهد گرفت. در راستای اجرای این مرحله  موارد ذیل را به اطلاع داوطلبان می رساند:

 

1- حد نصاب دانشگاه:

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است در صورت داشتن حد نصابهای اعلام شده در سایت سازمان سنجش می توانند از تاریخ 95/9/25 تا تاریخ 4/10/95 با مراجعه به قسمت پذیرش دانشجویان دکتری سایت دانشگاه شهید باهنر به نشانی (http://phd.fa.uk.ac.ir) نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند. بدیهی است داوطلبانی می توانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل به دانشگاه درخواست ارائه نمایند که نمره کل مندرج در کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395 آنها در رشته امتحانی مربوطه مساوی یا بالاتر از حد نصاب مورد نظر باشد. نحوه توزیع امتیازهای پذیرش دکتری داوطلبان و ضریب تاثیر هر کدام از موارد؛ بر اساس جدول شماره دو و پیوست شماره یک، خواهد بود.

شایان ذکر است حد نصاب لازم برای داوطلبان سهمیه ایثارگر 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان 80 درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد مندرج در جدول شماره 1 خواهد بود.

 

جدول شماره 1: کد رشته محل های مورد پذیرش دانشگاه شهید باهنر کرمان و زمان ارزیابی تخصصی متقاضیان آزمون دوره دکتری

کد رشته امتحانی

کد رشته محل

نام رشته امتحانی

نام گرایش

نام دوره

تاریخ آزمون کتبی

تاریخ مصاحبه

2209

3000

فیزیک

نجوم ذره ای

روزانه

7 دی ماه

7 و 8 دی ماه

2209

3001

فیزیک

هسته ای

روزانه

7 دی ماه

7و8 دی ماه

2209

3002

فیزیک

اتمی و ملکولی

روزانه

7 دی ماه

7 و8 دی ماه

2301

3177

مهندسی برق

الکترونیک

روزانه

13 دی ماه

13و14 دی ماه

2301

3201

مهندسی برق

مخابرات (میدان)

روزانه

13 دی ماه

13 و14دی ماه

2301

3224

مهندسی برق

مخابرات (سیستم)

روزانه

13 دی ماه

13 و14دی ماه

2301

3252

مهندسی برق

قدرت

روزانه

13 دی ماه

13 و14دی ماه

 

5216

مهندسی مکانیک

مکانیک-تبدیل انرژی

روزانه

5 دی ماه

5 و6 دی ماه

 

جدول شماره 2: نحوه توزیع امتیازهای پذیرش دکتری سال 1395 دانشگاه شهید باهنر کرمان

نام رشته/گرایش

نمره آزمون مرحله اول

ارزیابی مستندات/ سوابق

آزمون تخصصی (مرحله دوم)

امتیاز پژوهشی

امتیاز آموزشی

آزمون کتبی

مصاحبه

تمام رشته ها

0

30

20

30

20

توجه: اطلاعات منابع امتحانی هر رشته و گرایش در قسمت جزئیات آزمون تخصصی دکتری در وب سایت پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه شهید باهنر کرمان به آدرس  http://phd.fa.uk.ac.ir  و همچنین در پیوست شماره دوآمده است.

 

2- مراحل ثبت نام:

1- تکمیل فرم اطلاعات فردی( از تاریخ 95/9/25 تا تاریخ 3/10/95) و اطمینان از آپلود مناسب فرم فوق (موجود در سایت پذیرش دانشجویان دکترا در وب سایت اصلی دانشگاه شهید باهنر کرمان به آدرس http://phd.fa.uk.ac.ir. لطفاً شماره پیگیری که بعد از تکمیل فرم داده می شود را یادداشت نمائید، زیرا این شماره تنها راه ارتباطی جهت تکمیل مراحل دیگر می باشد. در صورت فراموشی شماره پیگیری، می توانید مجدداً فرم را تکمیل و شماره را دریافت نمائید.


2- دانشجو موظف است شخصاً ساعت 8 صبح روز آزمون کتبی که توسط سازمان سنجش مشخص و توسط دانشگاه نیز اطلاع رسانی خواهد شد (مطابق جدول شماره یک)، با به همراه داشتن اصل مدارک درخواستی و همچنین اصل فیش واریزی به مبلغ
  1000000 ریال(یکصد هزار تومان)  به حساب شماره   2177323970006 بانک ملی به نام وزارت امور اقتصاد و دارائی - درآمدهای اختصاصی دانشگاه شهید باهنر کرمان؛ جهت دریافت معرفی نامه شرکت در آزمون تخصصی، ساعت 8 صبح  روز امتحان به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه واقع در طبقه هم کف ساختمان J مراجعه نماید.

 

 

3-  مدارک مورد نیاز:

1- اصل و کپی از مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل در آن قید شده باشد.

تبصره1- معرفی شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد می باشند و حداکثر تا تاریخ 30/11/1395  فارغ التحصیل خواهند شد، بایستی اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل مطابق فرم ضمیمه مندرج در صفحه 23 دفترچه شماره یک راهنمای شرکت در آزمون مذکور را تحویل نمایند.

تبصره2- فارغ التحصیلان دوره­های کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه­ای (عمومی) تنها مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای  (عمومی) کافی می باشد.


تبصره3- معرفی شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک مندرج در بند 1 نمی باشند، لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

2- اصل وکپی شناسنامه و کارت ملی

3- اصل و کپی کارت نظام وظیفه: مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را باتوجه به بند مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحه سوم دفترچه شماره یک راهنمای شرکت در آزمون مذکور را مشخص نماید.

4- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی بوده که به تایید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد همراه با اصل حکم کارگزینی، برای آن دسته از معرفی شدگانی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده اند.

5- مدرکی که نشان دهنده وضعیت استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران باشد: برای آن دسته از داوطلبانی که از این سهمیه ها استفاده نموده اند.

6- اصل  فیش واریزی به مبلغ   1000000  ریال (یکصد هزار تومان)  به حساب شماره   2177323970006 بانک ملی به نام وزارت امور اقتصاد و دارائی - درآمدهای اختصاصی دانشگاه شهید باهنر کرمان.

7- کلیه سوابق آموزشی بر اساس دفترچه راهنمای آزمون جهت استفاده از امتیازات مربوطه.

8- کلیه سوابق پژوهشی بر اساس دفترچه راهنمای آزمون جهت استفاده از امتیازات مربوطه.

9- دانلود و تکمیل فرم شماره یک (موجود در قسمت فرم ها و مدارک مورد نیاز).

10- تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395.

 

 

4- شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

1- احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره یک و دو آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1395.

2- کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‌ها بر اساس مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه) تا قبل از آزمون جامع دکتری برای پذیرفته شدگان الزامی است. آزمون های زبان معتبر به قرار ذیل است (گواهی زبان فقط تا دو سال معتبر است):

MSRT (MCHE) – IELTS –TOEFL(PBT)-TOEFL(IBT)-TOEFL(CBT)-TOLIMO

 

5- محل برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه:

محل برگزاری آزمون کتبی در محل سمینار J واقع در طبقه هم کف ساختمانJ  دانشگاه و مصاحبه در دانشکده های مربوطه خواهد بود. امتحان کتبی راس ساعت 9 صبح خواهد بود.


6- اعلام نتایج اولیه

نتایج اولیه پس از برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه و همچنین بررسی سوابق آموزشی پژوهشی داوطلبان و در بازه زمانی 26/10/1395 الی 30/10/1395 ( در صورت عدم تغییر برنامه پیش بینی شده سازمان سنجش) از طریق وب سایت دانشگاه قسمت پذیرش دانشجویان دکتری و همچنین وب سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد. علاوه بر پذیرفته شدگان اصلی، اسامی تعدادی از داوطلبان به عنوان رزرو قبولی نیز مشخص خواهد شد.

 

7- اخذ تعهد از پذیرفته شدگان اصلی و درج اسامی در پورتال سازمان سنجش

لازم است کلیه پذیرفته شدگان اولیه که اسامی آنها در وب سایت پذیرش دانشجویان دانشگاه اعلام گردیده است، از تاریخ 1/11/95 الی 3/11/95 به تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه و ضمن ثبت نام اولیه نسبت به ارائه تعهد مبنی بر ثبت نام در این دانشگاه و عدم ثبت نام در دانشگاه های دیگر اقدام نمایند. صرفاً اسامی داوطلبانی وارد پورتال سازمان سنجش آموزش کشور می شود که در تاریخ مشخص شده نسبت به ارائه تعهد مذکور اقدام نموده باشند. عدم ارائه تعهد در این بازه زمانی به منزله انصراف از قبولی در این دانشگاه می باشد. دانشگاه مخیر است تا نسبت به ثبت نام از پذیرفته شدگان رزرو اقدام نماید.

 

8- ثبت نام اولیه و اخذ تعهد از پذیرفته شدگان رزرو

در صورت عدم تکمیل ظرفیت اعلام شده توسط دانشگاه در بازه زمانی فوق الذکر، دانشگاه نسبت به ثبت نام و اخذ تعهد از پذیرفته شدگان رزرو در بازه زمانی 6/11/95 الی 8/11/95 اقدام خواهد نمود و اسامی پذیرفته شدگان نهایی از تاریخ 6/11/95 الی 10/11/95 در پورتال سازمان سنجش آموزش کشور تثبیت و نهایی می گردد.

 

9- ثبت نام نهایی و شروع کلاسها

ثبت نام مشروط از دانشجویان پذیرفته شده و شروع کلاسها 9/11/95 می باشد. بدیهی است پذیرفته شدگان مشروط دوره دکتری، بر اساس اطلاعیه های صادره از سوی سازمان سنجش ملزم می باشند که از تاریخ 26/10/95 الی 9/11/95 با مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم صلاحیت عمومی، نسبت به تایید صلاحیت عمومی خود اقدام نمایند. دانشگاه هیچ گونه تعهدی نسبت به پذیرش نهایی داوطلبانی که مراحل تایید صلاحیت عمومی خود را انجام نداده باشند نداشته و ثبت نام مشروط حقی برای این داوطلبان ایجاد نمی نماید.

 

پیوست شماره 1

فرم شماره 2

نحوه ارزیابی تخصصی (مرحله دوم) آزمون دکتری  (Ph.D.)

 

 

ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و آموزشی داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دوره دکتری بر اساس نامه شماره 201788/21 مورخ 30/10/93 دفتر برنامه ریزی آموزش عالی و تایید معاون محترم آموزشی وزارت متبوع شامل سه بخش به شرح زیر است.

الف- پژوهشی با حداکثر 30 امتیاز (مطابق با جدول 1)

ب- آموزشی با حداکثر 20 امتیاز (مطابق با جدول 2)

ج- آزمون تخصصی یا مصاحبه با حداکثر 50 امتیاز (مطابق با جدول 3)

 

الف) امتیازات پژوهشی:

جدول 1- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی (حداکثر 30 امتیاز)

ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

امتیاز مکتسبه

1

1-1 مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

1-2 گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

1-3 برگزیدگی در جشنواره های علمی معتبر

 

-هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آئین نامه ارتقا

-گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5

-برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

 

2

مقالات علمی-ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

4 امتیاز

هر مقاله تا 2 امتیاز مطابق آئین نامه ارتقا

 

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

4 امتیاز

خارجی تا 2 و داخلی1 امتیاز

 

4

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

3 امتیاز

 

 

5

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

3 امتیاز

عالی تا 3 و بسیار خوب تا 2 امتیاز

 

 

جمع

30

 

 

 

ب) امتیاز آموزشی:

جدول 2- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی (حداکثر 20 امتیاز)

ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

امتیاز مکتسبه

6

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی

تا 4 امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

7

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

تا 3 امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

8

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی

1 امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

9

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته

1 امتیاز

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

 

10

برگزیدگان المپیادهای علمی- دانشجویی

3 امتیاز

رتبه 1تا3، 3امتیاز؛ رتبه 4تا6، 5/2 امتیاز؛ رتبه 7تا9، 2امتیاز؛ رتبه 10تا12، 5/1امتیاز و رتبه 13تا15، 1 امتیاز

 

11

مدرک زبان معتبر

8 امتیاز

طبق جدول شماره 4

 

 

جمع

20

 

 

تبصره: برای دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و همچنین دکترای عمومی پیوسته، مجموع بندهای 6 و 7 (تا 7 امتیاز) و مجموع بندهای 8 و 9 (تا 2 امتیاز) محاسبه می شود.

 

ج) امتیاز مصاحبه:

جدول 3- امتیاز آزمون کتبی  و مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله دوم آزمون دکتری (Ph.D.)- حداکثر 50 امتیاز

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

امتیاز مکتسبه

جمع امتیاز آزمون تخصصی

30

بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت

 

جمع امتیاز مصاحبه

20

بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت

 

 

 

 

د) امتیاز مدرک زبان:

جدول4- همترازی نمرات آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی

MSRT (MCHE)

IELTS Academic

TOEFL (IBT)

TOEFL (CBT)

TOEFL(PBT) + TOLIMO

امتیاز تخصیصی

100-80

و بالاتر8

120-110

300-270

677-637

8

79-75

5/7

109-102

269-253

636-607

7

74-70

7

101-94

252-240

606-587

6

69-65

5/6

93-79

239-213

586-550

5

64-60

6

78-60

212-168

549-495

4

59-55

5/5

59-46

166-137

494-450

3

54-50

5

45-35

136-108

449-420

2

49-45

5/4

34-29

107-93

419-393

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیوست شماره دو: اطلاعات دروس امتحانی و ضرایب آنها در آزمون کتبی

جزئیات آزمون کتبی تخصصی دکتری 95 دانشکده فنی

رشته

دروس امتحان کتبي

منابع آزمون

ضرايب

مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی

ترمودینامیک

سیالات

انتقال حرارت

 

1

1

1

مخابرات سیستم

مخابرات I

سیستمهای مخابراتی، بروس کارلسون، سیستمهای مخابراتی دیجیتال و آنالوگ، سام شانموگام

1

 

مخابرات II

سیستمهای مخابراتی دیجیتال و آنالوگ، سام شانموگام

مهندسی سیستم های مخابراتی پروکیس و صالحی

1

DSP

Discrete time signal processing, Oppenheim

Digital Signal Processing (4th Edition): John G. Proakis

2

تئوری پیشرفته مخابرات

Digital Communications, 5th Edition by John Proakis; Masoud Salehi

Principles of  Communication  engineering, John M. Wozencraft, Irwin Mark Jacobs

2

فرآیندهای اتفاقی

Probability, Random Variables and Stochastic Processes, Athanasios Papulis

2

مخابرات میدان

الکترومغناطیس

مبانی الکترومغناطیس دکتر صفایی

2

میدانها و امواج

الکترومغناطیس میدان و موج، دیوید کچنگ . ترجمه جبه دارمارالانی

1

آنتن I

Antenna Theory: Analysis and design, 3rd Edition. Constantine

1

مایکروویو I  و II

Microwave engineering, Pozar

2

ریاضی مهندسی پیشرفته

Mathematical Methods for Physicists: A Comprehensive Guide, George B. Arfken and Hans J. Weber

2

قدرت

بررسی سیتم قدرت 2

بررسی سیستم های قدرت (هادی سعادت)

مبانی بررسی سیستم های قدرت (ویلیام دی. استیونسون- جی آر گرنجر)

1

ماشین های الکتریکی 3

ماشین های الکتریکی (بیم بهارا)

ماشین های الکتریکی (پ. س. سن)

1

الکترونیک صنعتی

الکترونیک قدرت (محمد ه رشید)

1

الکترونیک قدرت

Fundamental of Power Electronics Robert (w.Erickson)

2

دینامیک سیستم های قدرت

Power System Stability and Control (P. Kundur)

2

قابلیت اطمینان سیستم قدرت

ارزیابی قابلیت اطمینان سیستم های قدرت (Roy. Billinton)

2

الکترونیک

VLSI

Digital Integrated circuits and design Perspective, 2003

1

VHDL

VHDL: Modular Design and synthesis of Croes and systems, 2007, Navabi

مدار مجتمع خطی آنالوگ (CMOS)

Design of Analog CMOS Integrated Circuits, 2001, Razavi

Analysis and design of Analog Integrated Circuits 2009, Gray

 

جزئیات آزمون تخصصی دکتری 95 دانشکده فیزیک

بخش

دروس امتحان کتبی

ضرایب

منابع آزمون

فیزیک

الکترودینامیک

1

1

1

1

 

Classical Electrodynamics,  By: J. d. Jackson ده فصل اول

مکانیک کوانتومی

Modern Quantum Mechanics,   By: J. J. Sakurai

مکانیک کلاسیک

Mechanics,   By: K. R. Symon

آماری

مکانیک آماری رایف

By: Fredrick Rief

 

 
کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان مي باشد.